TAM BYLIŚMY

Zloty i Spoty w Polsce

(podstrona w budowie)

 

VI Olsztyński Zlot Miłośników Pojazdów PRL

W Olsztynie, pierwszy weekend lipca należał do miłośników pojazdów PRL. Zjechali się oni po raz szósty na zaproszenie Stowarzyszenia Trabi Ekipa Warmia i Mazury - organizatora zlotu. Na parkingu przy Placu Solidarności było co oglądać. 150 pojazdów a wśród nich m.in.: Trabanty, Fiaty, Syreny, Żuk, Tarpan a nawet traktor Ursus, którym pan Zygmunt Kuś podróżował przez całą Polskę i zawitał do Olsztyna. Nie brakowało też konkurencji zlotowych. Było pchanie Fiata 125p, tor przeszkód z oponami czy też test wiedzy o motoryzacji PRL. Trzydniowa impreza zaczęła się w piątek i trwała do niedzieli. Na zakończenie - oczywiście nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji, brawa i gratulacje. Klasyczna jazda również była i swoje auta wystawiła :)

Polecamy imprezę!  

 
Spot w Poznaniu
20.05.2017, Stegna
Był ciepły, czwartkowy wieczór. Nad Poznaniem zachodziło słońce i jego ostatnie promienie ledwo już oświetlały stadion Lecha Poznań. Wydawać by się mogło, że niczym nas już ten dzień nie zaskoczy. Aż tu nagle jeden klasyk, drugi trzeci... i tak klasycznajazda.pl trafiła przypadkowo na cotygodniowy spot grupy Poznańskie Klasyki Nocą. Niby spot ale patrząc na liczbę aut - ktoś mógłby pomyśleć, że to zlot. A było na co popatrzeć. Zobaczcie sami :) 
Grill Fest - zlot klasycznych samochodów i motocykli
20.05.2017, Stegna
 
Jechaliśmy na Grill Fest z wielkimi nadziejami na świetny zlot, i niewiele się pomyliliśmy. Za wyjątkiem zbyt nadgorliwego ustawiania aut, wszystko było jak należy. Nie można pominąć faktu obecności na zlocie Patryka Mikiciuka, autora programu "Legendy PRL'u" w TVN Turbo. Tym bardziej cieszy nas nagroda przyznana przez komisje, w której się znajdował, za "Oryginał Zlotu" w kategorii samochód! Wygrał nasz Fiat 125p z przyczepą N126 :)
Na zlot przyjechało ok 200 aut. Najdalej mieli Panowie z Volvo, przejechali na zlot ok 1200km ze Skandynawii, ale smaczków było więcej. Pojawiły się takie perełki jak Wołgi GAZ21 i GAZ24, przepiękny amerykański Cadillac, Ople, Mercedesy, klasyki rodem z PRL'u: Fiaty, Polonezy, Warszawy, Syreny, Trabanty i wiele innych.
Jedno jest pewne, za rok znów tu przyjedziemy ucieszyć oko pięknymi autami i uzupełnić niedobory jodu :)
FOTORELACJA:

Foto: Kinga Orłowska i własne

14.05.2017, Giżycko
Rozpoczęcie Sezonu 2k17 z Warmińsko-Mazurskim Moto Clubem
 
W pięknej scenerii Giżyckiej Ecomariny odbyło się Rozpoczęcie Sezonu 2k17 z Warmińsko-Mazurskim Moto Clubem. Pogoda dopisała, uczestnicy też, było wiele ciekawych aut i moc atrakcji, a więc to do czego przyzwyczaiły nas imprezy organizowane przez Motohusarie. Serdecznie pozdrawiamy wszystkich, którzy pracowali nad tym event'em. Wyszło super!
Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zaprosić Was na kolejną edycję i inne imprezy Motohusarii.
FOTORELACJA:

Foto: własne i Banach Foto

07.05.2017, Bartoszyce
Motomajówka - Grill & Chill
 
Motomajówka organizowana była przez Bartoszycki Dom Kultury, ze wsparciem klubu motocyklowego WIRAŻ. W tym roku po raz pierwszy partnerem wydarzenia zostali nasi przyjaciele z Motohusaria.pl. Jak przystało na rozpoczęcie sezonu motoryzacyjnego, impreza ściągnęła fanów motocyklów oraz samochodów różnej maści. Ku naszemu zaskoczeniu nie pojawiło się zbyt wiele klasyków, ale mimo to było na co popatrzeć. Było mierzenie głośności wydechu aut, grill, wojskowa grochówka, można było zobaczyć jak strażacy rozcinają auto po wypadku, czy własnoręcznie spróbować użyć gaśnicy.
My w przyszłym roku na pewno przyjedziemy, przyjeźcie z nami, aby poprawić statystykę aut klasycznych na tej fajnej imprezie.
Specjalne pozdrowienia dla przyjaciół z Bartoszyc :)
FOTORELACJA:
 
01.05.2017, Sępólno Krajeńskie
III Zlot Pojazdów Zabytkowych w Sępólnie Krajeńskim
Jak przystało na Święto Pracy - w Sępólnie Krajeńskim zjechali się Przodownicy Pracy, by świętować. Skoro zjechali się swoimi pięknymi pojazdami, to wypadało je zaprezentować. A było co oglądać: Fiaty, Syreny, Mikrusy, Żuki, Garbusy, Warszawy i czego tam jeszcze dusza zapragnie. Były także motocykle. Grał zespół na żywo, a kto miał ochotę, ten mógł wziąć udział w zabawach rodem z PRL. Atmosfera git! Do tego żywcem wyjęte z tamtych lat stoiska, gdzie można było przekonać się jak działała służba zdrowia, jak wyglądało życie w typowym, polskim domu a nawet - jak to kiedyś panna szła za mąż. Ludzi masa, podobnie jak samych pojazdów. Piękne było to, że stawiły się licznie grupy zaprzyjaźnionych ze sobą klubów, jak na przykład z Chojnic i Inowrocławia. Podsumowując: impreza godna polecenia, warto być, co - mamy nadzieję - uczynimy za rok.  
FOTORELACJA:
Rozwiń
 
22.04.2017, Toruń
Zabierz Klasyka na Piknik - 22.04.2017 - Otwarcie sezonu
Rzut beretem moherowym, zmiana koła na czas, czy też precyzyjne cofanie klasykiem - to tylko niektóre konkurencje, jakie przygotowała grupa Toruńskie Klasyki Nocą na otwarcie sezonu 2017, w sobotę - 22 kwietnia. Impreza "Zabierz klasyka na piknik" przyciągnęła na Bulwar Filadelfijski w Toruniu miłośników dawnej motoryzacji nie tylko z województwa kujawsko-pomorskiego, ale także z Pomorza i oczywiście z Warmii. Choć padał deszcz, a momentami grad, to Organizatorzy nie poddali się i zrealizowali plan do końca. Był pokaz ratownictwa medycznego, dla zmarzniętych uczestników - gorąca herbata i oczywiście: duża dawka dobrego humoru :) Jednym słowem: git! Klasycznajazda.pl poleca imprezę i już czeka na kolejną - na zakończenie sezonu 2017. 
FOTORELACJA:
 
23.04.2017, Gdańsk
Otwarcie sezonu 2017 Gdańsk
Kolejne otwarcie klasycznego sezonu w Gdańsku odbyło się pod nazwą "To początek sezonu - AD 2017" i jak co roku organizowane było przez ekipę Trójmiasto Klasycznie. Jest to w naszej opinii kultowa impreza na rozpoczęcie sezonu. Różnorodność aut, rzadko spotykane modele, ciekawostki z minionych epok prezentowane przez uczestników, jak również możliwość wymiany doświadczeń na temat niemal każdej marki samochodów, powoduje że zawsze jedziemy pod bursztynowy stadion z wielką przyjemnością. Ciężko wymienić wszystkie ciekawe auta, ale w tym roku chyba największą furorę zrobił Trabant zrobiony na Złomka z animowanego filmu Auta. Oglądaliśmy z podziwem, gratulujemy pomysłu i jakości wykonania :) Brawo! :)
Podsumowując rozpoczęcie klasycznego sezonu w Gdańsku, to obowiązkowa impreza każdego miłośnika klasycznej motoryzacji.
FOTORELACJA:
Rozwiń
2 Warmiński Spot 126p

22.04.2017, Olsztyn

 
Druga edycja Warmińskiego Spotu 126p organizowanego przez Elbląską Grupę 126p odbyła się tym razem w Olsztynie na Placu Solidarności. Na miejsce dojechało kilkadziesiąt Fiatów 126p i ich dwóch wielkich braci, czyli Fiatów 125p. Organizatorzy zadbali o wlepki i przypinki, a także przygotowali nagrody dla trzech kategorii: "Złomek 2017", "Oryginał 2017" oraz "Gleba 2017". Pomimo niesprzyjającej aury, atmosfera była gorąca, a wszyscy uczestnicy połączeni miłością do małych Fiatów bardzo dobrze się bawili.
Ciekawostką spotu był jeden z najstarszych maluchów w Polsce - włoski Fiat 126p z 1973 roku.
Serdecznie polecamy i zapraszamy na kolejne edycje!
P.S.: klasycznajazda.pl zajęła pierwsze miejsce za najbardziej oryginalne auto spotu, "Oryginał 2017" :)
Foto: Adrian Biema
FOTORELACJA:
Włoski Fiat 126p z 1973

© 2017 by Seba&Bartez